Dotacja KOWR obejmuje wagi pasieczne
Wagi pasieczne podlegające dofinansowaniu mogą występować w różnej konfiguracji od najprostszych wag, po bardziej złożone zawierające czujniki warunków wewnątrz ula (Serce Ula 3.0.). Jeżeli chcesz, aby dane były synchronizowane automatycznie niezależnie od tego gdzie jesteś, jeden z zestawów w danej lokalizacji musi zostać wyposażony w bramkę GSM. Bramka GSM wystarczy jedna dla całej pasieki. Aby jeszcze bardziej ograniczyć koszty, możesz zrezygnować z bramki i synchronizować dane za pomocą aplikacji - jest to bardzo proste.
Wykorzystując wszystkie możliwości modułowej budowy systemu możesz dowolnie stworzyć zestaw odpowiadający Twoim wymaganiom i znacząco ograniczyć koszty.
Ważne - podstawą do dofinansowania jest waga pasieczna (Samodzielny czujnik Serce Ula 3.0. nie jest przedmiotem dofinansowania)
Listę produktów, które podlegają dofinansowaniu znajdziesz w zakładce DOTACJA KOWR - KLIKNIJ
Poniżej prezentujemy elementy wag, które można skompletować samemu i dobrać odpowiednio do swoich potrzeb.
Mamy w ofercie:
- 4 typy wag pasiecznych
- 1 czujnik pasieczny - temperatury, wilgotności i częstotliwości dźwięku (Serce Ula 3.0.)
- 4 typy bramek GSM
Dane z wagi oraz czujnika można odczytać w aplikacji mobilnej dostępnej na Android, iOS i komputer PC.
Każdy ul może posiadać maksymalnie 1 lokalizator GPS, 1 wagę oraz czujnik pasieczny. Natomiast bramka GSM wystarczy jedna dla całej pasieki.
Przykładowo. Mając 30 uli można zamówić ilość wag i czujników według potrzeb np. 5 wag i 5 czujników pasiecznych i tylko jedną bramkę GSM. Przy czym należy pamiętać, że Bramka GSM ma ograniczony zasięg. Jeśli posiada się ule w kilku lokalizacjach oddalonych od siebie warto wyposażyć każdą lokalizację w osobną Bramkę GSM.
Można też zamówić wagę bez Bramki GSM. Taki zestaw posiada wszystkie dostępne funkcje. Wymaga jedynie bezproblemowej synchronizacji danych przy użyciu aplikacji na telefon. Różnica polega na tym, że mając Bramkę GSM dane z wagi i czujników są synchronizowane automatycznie i widoczne w Twojej aplikacji mobilnej.
Nie posiadając Bramki GSM dane należy synchronizować smartfonem używając drugiej aplikacji. Jedyną różnicą jest konieczność pojawienia się na pasiece oraz uruchomienia automatycznej aplikacji synchronizującej na kilka minut. Wszystkie nowe dane pomiarowe zebrane pomiędzy wizytami na pasiece są zapisywane w pamięci urządzeń i udostępniane w aplikacji w chwili synchronizacji.
Co należy zrobić, żeby skorzystać z dotacji?
1. Trzeba być pszczelarzem zrzeszonym w jednym z polskich związków pszczelarskich i posiadać przynajmniej 25 pni.
2. Należy zgłosić chęć otrzymania dotacji w związku pszczelarskim. Następnie związki pszczelarskie składają zgłoszenie do KOWR.
3. Warunkiem niezbędnym do ubiegania się o refundację jest zakup bezgotówkowy (przelew bankowy, przekaz pocztowy, polecenie przelewu itp.) oraz faktura.
4. Ile dofinansowania można otrzymać?
70 zł za każdy ul lub do 60% ceny netto – wybierana jest niższa kwota
Przygotowaliśmy kalkulator pasieczny, w którym w łatwy sposób policzysz maksymalny poziom dofinansowania KOWR.
KALKULATOR DOFINANSOWANIA KOWR <<<< Kliknij
Po więcej informacji zapraszamy do związków pszczelarskich oraz na stronę https://www.kowr.gov.pl/interwencja/wsparcie-rynku-produktow-pszczelich.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Rodzaje bramek GSM:
- Klasyczne 2G i 4G
- Solarne 2G i 4G (zawierające panel solarny ładujący akumulator)
Czym się różni się Bramka 2G od 4G? Bramki różnią się od siebie siecią telefonii komórkowej, w której pracują. W przyszłości sieć 2G zostanie w Polsce wyłączona (dokładna data nie jest jeszcze znana i jest zależna od operatora, od którego zainstalujemy kartę SIM). Bramka pracująca w sieci 4G będzie działać pomimo wyłączenia sieci 2G.
Rodzaje wag pasiecznych:
(Jeśli czytasz to na telefonie i literki są zbyt małe, rozwiń menu w prawym górnym rogu i kliknij " "Wersja na komputer". Dzięki temu będziesz w stanie powiększyć tekst.)